Home / Pejabat

Pejabat

PEJABAT KOMANDAN KOREM DARI MASA KE MASA

  1. LETKOL INF  SOEGIONO TAHUN 1961 S/D 1964
  2. LETKOL  INF  SUHADI TAHUN 1964  S/D 1964
  3. LETKOL  INF  SUTIONO TAHUN 1964 S/D 1966
  4. LETKOL  INF  ANDI ODANG TAHUN 1966 S/D 1967
  5. KOLONEL  INF  YUNUS DJOHOR TAHUN 1967 S/D 1968
  6. KOLONEL  INF SOEKONO TAHUN 1968 S/D 1970
  7. KOLONEL  INF  KRISTAM TAHUN 1970 S/D 1970
  8. KOLONEL  INF  KADARUSNO TAHUN 1970 S/D 1972
  9. KOLONEL  INF  T.S MARJAN SARAGIH TAHUN 1972 S/D 1976
  10. KOLONEL  CZI  TJUK U.F  URAPAT  TAHUN 1976 S/D 1978
  11. KOLONEL  ART  I.B. SUDJANA TAHUN 1978 S/D 1980
  12. KOLONEL  ART  R. SOEMALI TAHUN 1980  S/D 1982
  13. KOLONEL  CZI  SRI KADARJONO TAHUN 1982 S/D 1983
  14. KOLONEL INF  H.B.L. MANTIRI TAHUN 1984 S/D 1986
  15. KOLONEL INF  ASPAR  ASWIN TAHUN 1986 S/D 1989
  16. KOLONEL ART  SOEKISNO TAHUN 1989 S/D 1990
  17. KOLONEL  INF  BUDI SUJANA TAHUN 1990 S/D 1992
  18. KOLONEL INF  RA. BUTAR BUTAR TAHUN 1992 S/D 1994
  19. KOLONEL INF  MARDIYANTO TAHUN 1994 S/D 1995
  20. KOLONEL INF  SUADI  ATMA TAHUN 1995  S/D 1996
  21. KOLONEL INF AINURI HASYIM TAHUN 1996  S/D 1997
  22. KOLONEL INF  ERWIN SUDJONO TAHUN 1997 S/D 1998
  23. KOLONEL INF  ENCIP KADARUSMAN TAHUN 1998   S/D 2000
  24. KOLONEL INF  S. SIMANJUNTAK TAHUN 2000 S/D 2002
  25. KOLONEL KAV MARCIANO NORMAN TAHUN 2002    S/D 2005
  26. KOLONEL INF  BAMBANG BUDI, MARET 2005 S/D NOP 2005
  27. KOLONEL INF  WISNU BAWATENAYA, 30 NOP 2005 S/D   23 MARET 2007
  28. KOLONEL INF  EDY SUSANTO, 23 MARET 2007  S/D 25 AGUST 2008
  29. KOLONEL INF  NOKMAN KOSADI, 25 AGST 2008  S/D 17 APRIL 2010
  30. KOLONEL INF  TOTO RINANTO. S, 17 APRIL 2010  S/D 24 JULI 2012
  31. KOLONEL INF BINARKO SUGIHANTYO, 24 JULI 2012  S/D 25 JUNI 2013
  32. KOLONEL INF TIOPAN ARITONANG, 25 JUNI 2013  S/D 15 MARET 2014
  33. KOLONEL ARM ALFRET DENNY D.TUEJEH, 15 MERET 2014  S/D 11 OKTOBER 2014
  34. BRIGJEN TNI MOCH. FACHRUDIN,S.SOS, 11 OKTOBER 2014 S/D SEKARANG
  35. BRIGJEN TNI WIDODO IRYANSYAH, S.SOS, M.M.
  36. BRIGJEN TNI BAMBANG ISMAWAN, S.E, M.M.
  37. BRIGJEN TNI BAMBANG TRINOHADI